automn

درمان سريع

automnRight
social
about درباره وبلاگ

شفا کلینیک اولین مرکز درمان بیماریهای مقعد با لیزر از سال ١٣٨٢ میباشد و در طی این مدت بیش از پنجاه هزار مراجعه کننده و بیش از پانزده هزار عمل با لیزر در ان انجام شده که منجر به کسب تجربه بسیار بالایی نزد پزشکان شاغل در ان گردیده است و هر روز نیز به ان افزوده میگردد.

# موضوعات
#

درمان سريع

برای درمان بیرون زدگی بواسیر چه باید کرد؟

برای درمان بیرون زدگی بواسیر چه باید کرد؟ این سوالی است که خیلی از بیمارهایی که به بواسیر مبتلا شده اند از ما می پرسند. در ادامه سعی می کنیم تا جواب روشنی به برای درمان بیرون زدگی بواسیر چه باید کرد؟ بدهیم.

بیرون زدگی بواسیر در درجه های ۳ و ۴ بواسیر خارجی اتفاق می افتد. شما در مرحله بیماری بیرون زدگی بواسیر را از ناحیه مقعد تجربه خواهید کرد. زائده های گوشتی آزاردهنده بواسیر در درجه ۳ به بیرون از مقعد می آیند و با دست می توان آنها را به داخل مقعد هدایت کرد.

ولی در بواسیر درجه ۴ این زائده های گوشتی بیرون زده به داخل مقعد نمی روند و همینطور آویزان در بیرون مقعد می مانند. با هر دفعه دفع مدفوع درد زیادی را تجربه خواهید کرد و در طول روز هم هنگام نشستن و حتی ایستادن این درد دست از سرتان بر نخواهد داشت.

برای درمان بیرون زدگی بواسیر راه های مختلفی در پیش رو دارید. راه های درمانی جراحی و غیرجراحی بواسیر می توانند این بیرون زدگی ها را درمان کنند. ولی کدام یک برای شما بهتر است و چه تصمیمی برای درمان می گیرید, به تشخیص پزشک و تصمیم خودتان بستگی دارد.

در روش های درمان جراحی بیرون زدگی بواسیر, این گوشت های آویزان از مقعد به صورت کامل برداشته می شوند و یا اینکه کوچکتر می شوند تا زمانی که کاملا از بین بروند.

البته اگر تا حالا بواسیر نگرفته اید باید مواظب یبوست شدن تان باشید. یبوست اصلی ترین عامل ابتلا به بواسیر است. برای اینکه این بیرون زدگی ها را هیچوقت تجربه نکنید بهترین راه این است که از حالا مراقب سلامتی خودتان باشید و در رژیم غذایی خودتان از غذاهای فیبردار و ملین ها استفاده کنید تا یبوست نشوید.

آیا بیرون زدگی بواسیر خطرناک است؟

بستن بند لاستیکی یکی از این روش هاست که در آن انتهای گوشت زائد با این بندها مسدود می شود تا خونرسانی به این زائده های گوشتی قطع شود و این زائده ها به صورت خود به خود بیفتند.

روش انعقاد بواسیر هم با سرد و گرم کردن بواسیر یا با کمک اشعه مادون قرمز بیرون زدگی بواسیر را کوچک تر می کنند. این کوچ کردن ها تا زمانی ادامه می یابد که بیرون زدگی کاملا از بین برود.

در روش اسکلروتراپی هم ماده ای به گوشت بیرون زده از مقعد تزریق می شود تا کوچک تر و کوچکتر شده و کامل از بین برود. همه این روش های درمان بیرون زدگی بواسیر با درد و برش هایی در ناحیه بواسیر و همچنین با بیهوشی های عمومی یا بی حسی موضعی همراه هستند.

ولی روشی دیگر هم است که بیرون زدگی بواسیر را بدون هیچ درد و خونریزی از این بین می برد. این روش استفاده از لیزر برای درمان بیرون زدگی بواسیر است. لیزر بواسیر به آسانی و در کمترین زمان همه بیرون زدگی های بواسیر را قطع می کند.

درمان بیرون زدگی بواسیر با لیزر هم بافت های آلوده بواسیر مقعد و هم بافت های اطراف آن را ترمیم می کند و بعد از درمان شما نیازی به بستری شدن نخواهید داشت و عفونتی هم بعد از عمل نخواهید داشت. در صورتی که در روش های جراحی احتمال عفونی شدن محل عمل شده وجود دارد.

حالا که دانستید برای درمان بیرون زدگی بواسیر چه باید کرد؟ دست روی دست نگذارید و خودتان را سریعا به یک دکتر بواسیر متخصص و با تجربه برسانید. تا زودتر روند درمان بواسیر خارجی شما شروع شود. هر چقدر معطل کنید درد و علائم بواسیر را بیشتر و شدیدتر تجربه خواهید کرد.

چه هنگاهی به دکتر مراحعه کنیم؟

خب حال چه هنگامی باید به دکتر مراجعه کنید؟ درست زمانی که احساس کردید یکی از علائم بواسیر در شما ظاهر شده است بدون هیچ معطلی به دکتر مراجعه کنید. تا هر چه زودتر مراحل درمان شروع شود. پس بهترین زمان برای مراجعه دکتر زمانی است که در ناحیه مقعد احساس درد, سوزش یا خارش کردید است.

توجه کنید که پوست این ناحیه از بدن در زمان های ابندایی مبتلا به بواسیر عصبی ندارد و در برابر لمس شدن واکنشی از خود نشان نمی دهد و موقع درمان هم بیمار دردی را احساس نمی کند. ولی اگر بیماری پیشرفت کند, عصب ها هم فعال می شوند و درمان بیمار با دردهایی همراه خواهد بود.

اولین کار بعد از مراجعه به دکتر متخصص بواسیر, انجام معاینه های فیزیکی و آنوسکوپی است که این معاینه ها برای تشخیص بواسیر بسیار مهم اند. بواسیر داخلی زائده های کوچک و قرمزی در داخل مقعد هستند که در بخش پایانی مقعد با خونریزی های اندکی همراه است. یا ممکن است هنگام اجابت مزاج روی کاسه توالت یا مدفوع لکه های خونی مشاهده شود. بواسیر داخلی درمان آسان تری دارد و با کمی مواظب و انجام مراقبت های لازم سریعتر درمان می شود.

آیا بیرون زدگی بواسیر خطرناک است؟

بیرون زدگی بواسیر اگر در در زمان مناسب درمان شود, خطری بیمار را تهدید نمی کند. این بیرون زدگی های بواسیر هم خطرناک نیستند ولی با درد و خونریزی ها و آزارهایی زیادی برای بیمار همراه هستند. اگر نمی خواهید بیشتر این دردها و اذیت ها را تحمل کنید درمان خودتان را با مراجعه به یک دکتر بواسیر با تجربه و متخصص شروع کنید.

بیرون زدگی بواسیر زمانی خطرناک می شود که به بیماری های دیگری دستگاه گوارشی دامن بزنند. مثلا زمانی که بواسیر و این بیرون زدگی ها با خونریزی های مقعدی زیادی همراه هستند می توانند باعث کم خونی و فقر آهن در بیمار شوند. کم خونی هم واقعا خطرناک است.

پس اگر کوچکترین خونی بر روی مدفوع خود دیدید تا احساس کردید در کاسه توالت خونی وجود دارد هر چه زودتر خودتان را به یک پزشک متخصص بیماری های نشیمنگاهی در شفا کلینیک برسانید و مشکل تان را با وی مطرح کنید.

(0) نظر

درمان کیست مویی با لیزر چیست و چگونه انجام می شود؟

بذارید خیالتان را راحت کنیم. علم و تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده که دیگر نیازی به چاقو برای جراحی نیست. دیگر لازم نیست برای درمان کیست مویی محلی از بدن تان با چاقوی جراحی بریده شود. امروزه دیگر با بودن لیزر کسی خودش را به دم تیغ چاقوی جراحان نمی دهد.


کیست مویی را هم به راحتی می توان با لیزر درمان کرد. درمان کیست مویی با لیزر آسان تر و در کمترین زمان ممکن برای شما انجام می شود. در حالی که در روش های سنتی جراحی باید هم درد چاقوی جراحی را تحمل کنید و هم وقت بسیاری برای روند درمانی خودتان بگذارید. با لیزر همه آن دردها و اتلاف وقت ها حذف می شود.

The short answer is that a Pilonidal is a nasty abscess in the midline of your bum created from an infected follicle.
During a severe infection the abscess can grow to golf-ball or larger size, causing excruciating pain over the tailbone. These abscesses can range from a barely noticeable annoyance to a constant source of misery and pain that wrecks your life. There may also be one or more Pilonidal Sinuses – tracts that connect the abscess to the outer skin. These sinuses can drain fluids that cause itching or foul smell.
If you are thinking “Wow, that does not sound like fun at all..” you are right!
Ever since this website first went online, the number one search term that brings people here is “tailbone pain”. There are other reasons why you might be experiencing tailbone pain, but the most likely reason is a Pilonidal abscess.
This section of our website is all about education and understanding what that pain over your tailbone is, why there is a hole along the midline of your buttock cleft, what is that drainage, how the cyst formed, and where to get a proper diagnosis.

What Is a Pilonidal Cyst?

درمان کیست مویی با لیزر دوران نقاهت شما را هم کاهش می دهد. دیگر نیازی ندارید مدت زیادی در بیمارستان یا کلینیک بستری شوید و استراحت کنید تا به صورت کامل مداوا شوید. همین که با لیزر کیست مویی خود را درمان کردید می توانید در همان روز عمل لیزر به خانه و کار خود بروید.

مزایای درمان کیست مویی با لیزر

  • درد چاقوی جراحی هم در حین عمل و بعد از عمل با درمان کیست مویی با لیزر از بین می رود. لیزر به راحتی کیست های آلوده و زشت و بدبو را از بدن تان حذف می کند و این کار را بدون هیچ دردی انجام می دهد.
  • درمان کیست مویی با لیزر به صورت سرپایی و با ماده بی حسی موضعی انجام می شود و به همین خاطر دردی را احساس نمی کنید و بعد از عمل هم مجبور به تحمل عوارض ماده بیهوشی نیستید.
  • در روش سنتی حراجی برای اینکه محل کیست مویی را درمان کنند جای زخم را تراش می دهند. در حالیکه با لیزر دیگر نیازی به این کار نیست. درد محل زخم را هم تحمل نخواهید کرد و کلا درد عمل شما به صورت ملموسی کم خواهد شد.
  • از طرفی در روش سنتی باید جای زخم را بعد از عمل زود به زود عوض کنید. پانسمان جای زخم کیست هم برای خودش دردسری است. این مورد هم در درمان کیست مویی با لیزر به صورت کامل حذف می شود.

هزینه درمان کیست مویی با لیزر

بر اساس تماس هایی که ما از بیماران مبتلا به کیست مویی داشته ایم, هزینه درمان کیست مویی با لیزر برای خیلی از بیمارها مهم بوده است. به همین خاطر در تماس های خود از ما درباره هزینه های این عمل لیزر می پرسند. ما هم همیشه گوشزد می کنیم که تعیین هزینه های عمل لیزر به خیلی از موارد وابسته است.

(0) نظر

آیا کیست مویی حتما باید جراحی شود؟ انواع جراحی های کیست مویی را بشناسید

جراحی کیست مویی روش های گوناگونی دارد. هر کدام از روش های جراحی بنا بر ناحیه آلوده شده به کیست, سایز رشد کرده کیست, مقدار عفونی شده ناحیه و بقیه موارد انتخاب می شوند. در ادامه انواع روش های جراحی کیست مویی را کمی توضیح می دهیم ابتدا این فایل را می توانید دانلود کنید: دانلود کیست پیلونیدال

جراحی کیست مویی به روش باز: با توجه به شرایط بیمار در این روش از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی استفاده می کنند. این روش می تواند کیست های آلوده را کامل بردارد. بعد از اینکه کیست ها تخلیه شدند, ناحیه عمل بخیه زده نمی شود و همانطور باز نگه داشته می شود. پس تونل و حفره خالی شده کیست مویی به صورت سر باز می ماند تا از سطح های پایینی شروع به ترمیم کند و لایه لایه خالی خالی را پر کند.

گشادی این حفره خالی برخی مواقع به اندازه یک نخود و برخی مواقع هم تا اندازه یک پرتقال می رسد. این حفره خالی در طول یک هفته ماده هایی را از خودش ترشح می کند که رفته رفته این مواد کاهش می یابند. به همین خاطر هر روز باید محل کیست تخلیه شده پانسمان و تمیز شود.

مزیت جراحی کیست مویی به روش باز این است که در آن احتمال برگشت کیست مویی خیلی کم است. زیرا همه کیست مویی و بافت های آلوده و تحت تاثیر اطراف آن هم کاملا حذف می شود. باز بودن محل زخم هم کمک می کند تا چرک ها و عفونت های ناحیه به صورت کامل خالی شوند.

عکس کیست مویی

جراحی کیست مویی به روش بسته: در این روش  جراحی ناحیه آلوده کیست مویی به صورت بیضی برش داده می شود و مثل جراحی باز کیست ها کاملا تخلیه می شوند. اما بعد از تخلیه محل های برش داده شده به هم بخیه می شوند. این روش هم مزیتی که دارد این است که بهبودی سریعتر اتفاق می افتد. بیشتر بخوانید: معرفی جراحی نیمه بسته

عیب آن هم این است که بخیه ها و زخم ها معمولا باز شده و عفونی می شوند. پزشک برای اینکه جلوی عفونی شدن ناحیه مورد نظر را بگیرد قبل از عمل به بیمار آنتی بیوتیک می دهد.

روش جراحی پلاستیک: از این روش برای کیست های حجیم و پیشرفته استفاده می شود. در این روش از جراحی پلاستیک و روش ترمیم فلپ کمک می گیرند تا محل کیست را مسدود کنند. این روش عیبی که دارد این است که بیمار مجبور است مدت زیادی را در بیمارستان بماند. اما مزیت آن این است که شانس موفقیت در آن زیاد است.

روشی برای کیست مویی های حاد: در این روش ناحیه آلوده شده کیست مویی را از وسط نصف می کنند و مواد داخل کیست ها را تخلیه می کنند. در این روش ممکن است محل کیست التهاب داشته باشد و این التهاب نگذارد کیست کامل خالی شود. به همین خاطر احتمال برگشت کیست در این روش هست. اما مزیتش این است که نیازی به بستری شدن بیمار ندارد و بیمار زود مرخص می شود.

(0) نظر

بعد از کیست مویی چقدر باید استراحت کتیم؟

اگر کیست مویی خود را با روش لیزر عمل کرده باشید, بعد از عمل کیست مویی نیازی به استراحت ندارید و به محض تمام شدن عمل لیزر می توانید مرخص شوید و به کارهای عادی هر روزه خود برسید. اما در روش عمل های جراحی باید کمی استراحت داشته باشید.

اگر جراحی شما به روش باز باشد باید مدت زیادی را تا ترمیم حفره خالی سپری کنید. مدت زمان استراحت هم هفته ها و ماه ها طول خواهد کشید. ولی برای جراحی بسته بعد از عمل کیست مویی لازم نیست استراحت مطلق داشته باشید, یا به صورت تمام روز مرخصی بگیرید. استراحت شما بیشتر برای تعویض پانسمان جای زخم ها خواهد بود. این مدت هم تا بهبودی کامل یک ماه طول می کشد.

(0) نظر

بهترین روش درمان کیست مویی به صورت سرپایی و سریع چیست؟

درمان کیست مویی سرپایی همان روش درمان کیست مویی با لیزر است. این عمل سرپایی با لیزر انجام می شود و بین 10 الی 30 دقیقه از وقت شما را می گیرد. درمان کیست مویی سرپایی با بی حسی موضعی انجام می شود. این نوع عمل تا کنون بهترین عمل درمان کیست مویی است.

درمان کیست مویی سرپایی چون دوره نقاهت کمتر, نبود پانسمان زخم, مراجعه به کلینیک و احتمال برگشت دوباره کمتری دارد, از بهترین و مناسب ترین درمان های کیست مویی است. میزان موفقیت این عمل نسبت به عمل های جراحی هم زیادتر است. از طرفی نیاز به مراقبت خاص بعد از عمل هم نیست.

درمان کیست مویی سرپایی


(0) نظر

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال چیست؟

خیلی از شماها شاید ندانید کیست مویی چیست؟ در این صفحه به شما کمک می کنیم تا اطلاعات خوبی درباره کیست مویی یا سینوس پیلونیدال و راه درمان آن بدانید. کیست مویی یک بیماری شایعی است که در بخش پایانی ستون فقرات یا همان دنبالچه ظاهر می شود. موهای رشد کرده در این ناحیه به داخل پوست برمی گردند و باعث ایجاد کیست مویی می شوند.

بعد از اینکه موها به زیر و بافت زیرین پوست وارد شد شروع به التهاب می کند و در نهایت در آن ناحیه حفره هایی ایجاد می شود که اطرافش را توده و کیست های عفونی محاصره می کند و رفته رفته درون این توده ها ترشح هایی چرکی و بدبو جمع می شود. بیماری که به کیست مویی مبتلا می شود با ترشح های چرکی و درد زیاد اذیت می شود. برای تسکین درد و درمان باید چرک ها تخلیه شوند.

بیماری سینوس پایلونیدال چیست ؟

بیماری سینوس پایلونیدال به لحاظ ایجاد مزاحمت زیاد برای بیمار (ترشح، درد، عفونت) تحمیل هزینه های ناشی از مراقبت و بالا بودن مدت غیبت از کارنیازمند توجه دقیق می باشد.سینوس پایلونیدال، کانال باریکی است که در انتهای آن سوراخ ترشح کننده ای در پوست پایین ترین نقطه پشت (بالای سوراخ مقعد) در خط وسط، میان کپلها ظاهر می شود. این حفره اغلب حاوی مو بوده و اصطلاحاً به آن بیماری آشیانه مو گفته می شود


این بیماری در آقایان چهار برابر شایعتر از خانمها است وسن شیوع آن در محدودهسنین بلوغ تا چهل سالگی است. از عوامل مستعد کننده این بیماری می توان به چاقی،پوشیدن لباسهای تنگ، وضعیت نشسته بیش از حد، سابقه مشکلات پوستی یا صدمات در آن ناحیه، پر مو بودن پوست در این قسمت و سابقهخانوادگی اشاره نمود.


بیماری سینوس پایلونیدال ممکن است مدتها ( تا قبل از بلوغ) بدون علامت باشد.

1- اغلب بیماران معمولا با درد پایین پشت و بین کپلها و ترشح از این ناحیه مراجعه می کنند.

2- گاهی ممکن است یک توده بدون درد یا یک تورم در ناحیه فوق ایجاد گردد و بیمار در هنگام استحمام و شستشوی این ناحیه متوجه آن گردد.

3-گاهی ممکن است به صورت یک گودی یا فرورفتگی یا سوراخ در پوست ناحیه بین کپلها بروزکند.

4- ممکن است در سینوس آبسه ایجاد گردد. در این صورت بیمار دچار تب و درد و تورم فزاینده پایین پشت می گردد.


بعد از اینکه بیمار بوسیله جراح ویزیت شد برای وی برگ پذیرش بستری صادر میشود . جراح در صورتی که صلاح بداند قبل از عمل با متخصص بیهوشی و احیاناً با متخصص قلب (در مورد افراد بالای 40 سال ) مشورت می کند. بیمار لازم است سابقه ابتلا به بیماریهای قبلی، بیماریهای مادرزادی و داروهایی را که مصرف می کند به اطلاع پزشک برساند. چنانچه بیمار آسپرین مصرف می کند 10-7روز قبل از عمل داروباید با نظر پزشک قطع شود.

قبل از عمل بایستی موهای ناحیه عمل را تا فاصله زیادی از محل سینوس از بین برد و سپس استحمام نمود. بیمار باید حداقل 12 ساعت قبل از عمل ناشتا باشد
مراقبتهای پس از عمل


1- قبل از ترخیص در مورد نحوه ادامه درمان،داروهای مورد نیاز، زمان مراجعه بعدی، نحوه استحمام، مدت استراحت، نحوه فعالیت های روزانه و نحوه پانسمان از جراح سوال نمایید.

2-موهای ناحیه عمل بایستی هر هفته از بین برده شوند، در غیر این صورت ممکن است بیماری عود کند. بعد از زایل کردن موها بایستی با استحمام، موها را از بدن دور نمود.

3-در صورتیکه زخم باز نگهداشته شود، بایستی زخم زیر نظر جراح و به طریقی که وی توصیه می کند پانسمان گردد. در این صورت قبل از ترخیص اطلاعات لازم را اخذ نمایید. اغلب در این حالت زخم را با گاز پانسمان پر می کنند. بهتر است بیمار از روز سوم به بعد، قبل از تجدید پانسمان استحمام کرده و بخصوص زخم را در وان آب گرم حاوی بتادین قرار دهد و

سپس پانسمان نماید . معمولا برای پر شدن زخم به 3-2ماه وقت نیاز است

4-در مواردی که آبسه (Wayback Machine) شکافته شده است بایستی آنتی بیوتیکهای تجویز شده را طبق دستور پزشک مصرف نمایید .

5- در مواردی که بعد از جراحی زخم بسته شود مراقبت از زخم مشابه زخمهای معمولی است ولی بدلیل مجاورت و نزدیکی زخم به مقعد بایستی مراقبت بیشتری در جهت کاهش آلودگی زخم به عمل آید. بعد از هر بار اجابت مزاج بهتر است زخم را در وان آب گرم حاوی بتادین به مدت 15 دقیقه قرار داد.

6- درد ناحیه عمل در این بیماری قدری شدید است. بهتر است قبل از ترخیص، از تجویز و دریافت داروی مسکن مطمئن باشید. استفاده از توالتهای فرنگی باعث کاهش درد می شود.

7- در صورتی که نشستن برای بیمار مشکل و با درد همراه باشد بایستی یک بالشتک که وسط آن سوراخ است تهیه و از آن استفاده نمود در این صورت زخم در ناحیه سوراخ قرار می گیرد و فشاری بر آن وارد نمی شود. همچنین ازنشستن طولانی مدت بپرهیزد. منبع:  دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه


این بیماری برای اولین بار در جنگ جهانی دوم شایع شد. رانندگانی که ماشین های سنگین نظامی را می راندند مجبور بودند ساعت ها پشت فرمان بنشینند, ماشین هایی که خشک و بدون کمک فنر بودند. در این وضعیت با نشستن طولانی مدت و ضرباتی که به ناحیه نشیمنگاه آنها وارد می شد, بیماری کیست مویی تشخیص داده شد. ولی با گذشت زمان معلوم شد که این ماشین ها فقط علائم کیست مویی را تسریع می کردند.


کیست مویی چیست ؟

آیا کیست مویی ارثی است

بله در بیشتر موارد کیست مویی ارثی است. در خانواده ای که یکی از آنها به این بیماری مبتلا شده اند, احتمال اینکه بقیه اعضای خانواده هم به کیست مویی مبتلا شوند وجود دارد. حتی ممکن است این بیماری به نسل های بعدی این خانواده هم منتقل شود.

(0) نظر

علائم کیست مویی چیست و از کجا بفهمیم کیست مویی داریم؟

خیلی از ما می پرسند که علائم کیست مویی چگونه است؟ چون خودشان در مراحل اولیه هر چقدر به دنبال این علائم می گردند نمی توانند تشخیص دهند که آیا این سوراخ خای ریزی که در ناحیه انتهایی ستون فقرات ایجاد شده, کیست مویی است یا نه. این افراد کاملا حق دارند, حتی این سوراخ ها شاید در ابتدا قابل دیدن هم نباشند.

کیست مویی ( سینوس پایلونیدال)، به علت باقی مانده مو در بافت همبندی ایجاد می شود که در حدود 95 درصد موارد، در قسمت پایین ستون فقرات، روی استخوان دنبالچه و در موارد نادر، در ناف و زیر بغل یا بین دو سینه قرار دارد. سن بروز نیز در دوره نوجوانی و اوایل جوانی (دهه دوم و سوم زندگی) می باشد.

دکتر علی طارمیها، متخصص جراحی عمومی و سوختگی، که در کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه به مداوای بیماران می پردازد، ضمن بیان مطالب فوق گفت: این بیماری در هر دو جنس مرد و زن مشاهده می شود که البته در مردها شایع تر است.

به گفته این پزشک متخصص، علایم بیماری به صورت درد، تورم و ترشح بین باسن، روی استخوان دنبالچه می باشد که در مواردی که ترشحات نمی توانند خارج شوند به صورت توده متورم دردناک می باشد و کیست مویی نامیده می شود. وی افزود: در صورتی که آبسه مذکور تخلیه شود، به صورت ترشحات چرکی همراه با خونابه، باعث لکه شدن لباس زیر می شود.

دکتر طارمیها در مورد روش های درمانی این بیماری اظهار کرد: درمان این بیماری، انجام عمل جراحی است که به روش های گوناگون انجام می گیرد. ایشان با گفتن اینکه در بیشتر جراحی ها، تمام سینوس و بافت های آلوده و چرکی برداشته می شود، سپس می توان زخم را به حال خود رها کرد تا به تدریج پُر شده و بهبود یافته یا آن زخم را به صورت اولیه بخیه کرد؛ اظهار کرد: بهترین درمان در حال حاضر، استفاده از روش جراحی ترمیمی و ترمیم به وسیله فلب عضلانی می باشد.

پزشک متخصص جراحی عمومی و سوختگی، شاغل در کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه، به اینگونه بیماران توصیه کرد در صورت بروز علایم بیماری، به درمانگاه های جراحی عمومی مراجعه کرده و از خوردن داروهای بدون تجویز پزشک و یا دستکاری سینوس، به طور جدّی خودداری کنند. بخوانید: کیست مویی، بیماری شایع دوران جوانی

اما با گذشت زمان این سوراخ ها بزرگ تر و آبسه دار می شوند و اینجاست که علائم کیست مویی خودش را به روشنی نشان می دهد. علائم کیست مویی عبارتند از:

  • درد
  • قرمز شدن پوست آن ناحیه
  • ایجاد ترشح های چرکی و خونی بر روی سوراخ های کیست
  • بوی بد ترشح های چرکی

(0) نظر

از کجا بفهمیم کیست مویی داریم؟

کیست مویی در ابتدا هیچ علامت خاصی از خودش نشان نمی دهد. پس خیلی از بیمارها از ما می پرسند اکجا بفهمیم کیست مویی داریم؟ درست است که کیست مویی هیچ علامت خاصی از خودش بروز نمی دهد ولی باز می توانید بفهمید که به کیست مویی مبتلا شده اید یا نه.

اگر احساس کردید که یک توده بدون درد در ناحیه انتهایی ستون فقرات تان ظاهر شده, این نشانه ابتدایی آن است که کیست مویی در حال شکل گیری است. اگر در این زمان به پزشک مراجعه کنید دکتر متخصص با تشخیص درست آن را تایید یا رد کند. پس اگر توده ای را در این ناحیه احساس کردید دست به کار شوید و خودتان را برای تشخیص قطعی به پزشک برسانید.

چون اگر در این زمان کاری نکنید علائمی که بعدا در این ناحیه ظاهر می شوند با درد و تورم های آزار دهنده همراه خواهند بود. البته احتمال دارد در ابتدا درد و التهاب این ناحیه بسیار ناچیز باشد ولی یکدفعه بفهمید که التهاب بزرگ تر شده و درد زیادی را هم را تحمل کنید.

(0) نظر

روش فلاپ کاریداکیس در سینوس پایلونیدال دکتر

امیر کشوری۱، محمد صادق فاضلی۲، علیرضا کاظمینی۲، علی پاشا میثمی۳، محمد کاظم نوری طارملو۴

۱- گروه جراحی، دانشگاه علوم پزشکی تهران ، keshvari@tums.ac.ir
۲- گروه جراحی، دانشگاه علوم پزشکی تهران
۳- گروه پزشکی اجتماعی، دانشگاه علوم پزشکی تهران
۴- پزشک عمومی و محقق، دانشگاه علوم پزشکی تهران


شما باید بدانید که چه موقع باید به دکتر مراجعه کنید. بهترین زمان مراجعه به پزشک برای معالجه کیست مویی همان زمانی است که احساس می کنید در بخش انتهایی ستون فقرات تان یک گودی کوچکی ایجاد شده است. اگر در این زمان به دکتر مراجعه کنید دردها و تورم های بعدی کیست مویی را تجربه نخواهید کرد.

خیلی از بیمارها و مردم با دلیل ندانستن و نداشتن شناخت درست از کیست مویی علائم آن را نادیده می گیرند و متوجه نیستند که اگر در همان روزهای اول به دکتر مراجعه می کردند, می توانستند با ساده ترین راه ها و بدون هیچ درد و التهابی کیست مویی خودشان را درمان کنند.

اگر کوچکترین درد, گودی یا توده ای را در ناحیه مورد نظر مشاهده یا احساس کردید خودتان را به دکتر متخصص کیست مویی برسانید, تا او با معاینه دقیق هم بیماری شما را تشخیص و تایید کند و هم روند درمانی آن را شروع نماید.

پس زمان مراجعه شما برای معالجه کیست مویی به دکتر درست زمانی است که گودی کوچکی روی پوست انتهای ستون فقرات خود مشاهده کنید. همینطور هر گونه تحریک و آلودگی در این ناحیه مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید. بعد از آلوده شدن, روی کیست یک مایع چرکی یا آبسه چرکی ایجاد می شود که بسیار اذیت کننده است. پس نگذارید کار به این مرحله بکشد.

(0) نظر

همه چیز درباره بواسیر

خیلی از شماها می پرسید که بواسیر چیست؟ بواسیر همان رگ های ورم کرده ای هستند که در قسمت انتهایی راست روده و مقعد ایجاد می شوند. مواقعی است که دیواره های این رگ ها نازک می شوند و شروع به متورم شدن می کنند و هنگام دفع با خارش و گاهی با خونریزی همراه است. حالا که دانستید بواسیر چیست؟ اگر کوچکترین تغییری در این قسمت ها احساس کردید بهترین کار این است که به پزشک متخصص بواسیر مراجعه کنید.

خیلی از بیمارهایی که به ما مراجعه می کنند نگران و خجالتی هستند. من به شما می گویم که نباید هیچ نگرانی و خجالتی از بابت این بیماری داشته باشید. چون هر چقدر زودتر به پزشک مراجعه کنید راه درمان بواسیر هم سریعتر و کامل تر خواهد بود. پس درمان بواسیر را به تاخیر نیندازید.

بواسیر یا هموروئید چیست؟


(0) نظر
X